“Agatangeghos” Branch Leading/Senior Credit Officer/Business Development Manager

Крайний срок: 03 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Банковское/кредитное дело

Առաջատար կամ գլխավոր վարկային մասնագետը/ Բիզնեսի զարգացման առաջատար կամ գլխավոր մենեջերը պատասխանատու է ՖԻՆՔԱ-ի թիրախային շուկայում բիզնես, գյուղատնտեսական, սպառողական և այլ վարկատեսակների զարգացման և աճի, հաճախորդների ներգրավման, ֆինանսատնտեսական վերլուծությունների, վարկերի տրամադրման պարտականություններն իրականացնելու համար։

Обязанности

  • Direct marketing and promotions, consulting and presenting financial services, terms and conditions,
  • Accepting loan applications, financial analysis and estimation of credit risk,
  • Loan package formation, organization of credit committee and loan disbursement processes,
  • Informing the clients and their guarantees their rights and responsibilities,
  • Payment and current monitoring,
  • Knowledge of organization’s credit policy, internal procedures,
  • Setting and achieving targets

Требования

  • University degree
  • At leasy 4 years of loan officer experience will be considered as an advantage
  • Excellent negotiation and communication skills
  • Analytical thinking,
  • Ability to work under pressure, efficient conflict management skills
  • Stress resistant
  • Computer skills (MS Office (Excel, Word), AS-Bank 4
  • Excellent knowledge of Armenian, good knowledge of Russian and English is desirable
  • Reliability and ability to work independently and/or in a team
  • Time management skills

Требуемый уровень кандидата: Старший

Дополнительная информация

  • Մրցակցային աշխատավարձ
  • Ամենամսյա բոնուսներ ( կախված է աշխատակցի անհատական կատարողականից)
  • Տարեկան բոնուսներ (կախված է կազմակերպության կատարողականից)
  • Վճարովի հավելյալ ոչ աշխատանքային օրեր,
  • Բժշկական ապահովագրություն
  • Պարգևատրումներ ամուսնության և երեխայի ծննդյան կապակցությամբ
  • Դասընթացներ
  • Կորպորատիվ միջոցառումներ
  • Միջազգային կազմակերպությունում աճելու և զարգանալու հնարավորություն

Профессиональные навыки

Аналитические и математические навыки

Личные навыки

Коммуникабельность

Контакты

Веб-сайт http://www.finca.am

Телефон: +37412555555

Адрес: 2a Agatangeghos Street, Ереван, Армения

Найти FINCA UCO CJSC в социальных сетях