Front Office Agent

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 22 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Туризм/ Гостиничный бизнес

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

Exciting Opportunity at Courtyard by Marriott Yerevan!

Are you ready to elevate your career in the hospitality industry? We have an incredible opportunity waiting for you at Courtyard by Marriott Yerevan as a Front Office Agent!

As the heartbeat of our hotel, the Front Office team plays a pivotal role in creating memorable experiences for our guests. If you have a passion for exceptional customer service, a friendly demeanour, and a keen eye for detail, we want to hear from you!

Обязанности

  • Greet and assist guests with a warm and friendly demeanour
  • Efficiently handle check-ins, check-outs, and reservations
  • Provide information about hotel facilities, services, and local attractions
  • Resolve guest concerns and inquiries promptly
  • Collaborate with other departments to ensure a seamless guest experience․

Требования

  • Previous experience in a customer service role (hospitality experience is a plus)
  • Strong communication and interpersonal skills
  • Knowledge of English, Russian and Armenian is a must
  • Proactive attitude and ability to handle multiple tasks
  • Flexibility in working hours, including weekends and holidays.

Требуемый уровень кандидата: Не определено

Дополнительная информация

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

Обслуживание клиентов

Личные навыки

Активное слушание

Ответственность

Вежливый

Связь

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Тренинг/обучение за рубежом
Бесплатный чай, кофе и напитки
Онлайн и местные тренинги
Оплачиваемые выходные
Скидки и льготы для сотрудников
Бесплатное питание

Контакты

Адрес: 5 Teryan Street, Ереван, Армения