Marketing Specialist

По эл. почте

Крайний срок: 07 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Маркетинг/Реклама

Dargett Brewery is looking for an enthusiastic Marketing Specialist to join its marketing team.

Обязанности

  • Develop and execute social media strategies to increase brand awareness, engagement, and conversion rates
  • Create a monthly content plan for different social networks
  • Generate & publish daily content (original text, images, and video).
  • Write, develop, and strategize online content production.
  • Create and maintain company's social media pages and profiles (FB, Inst, Tiktok).
  • Organizing photo/video shoots
  • Collaborate with influencers, media organizations and advertising agencies
  • Researching and planning events, design and production while managing all project delivery elements within time limits
  • Propose ideas to improve provided services and event quality

Требования

  • Higher Education in Marketing or other related field;
  • Strong written and verbal communication skills in the Armenian and English languages;
  • Knowledge of SMM analytics tools
  • At least 2 years of experience in social media marketing (FB, Inst, Tiktok)
  • Advanced written and verbal communication skills
  • Experience with content management systems
  • Creative, analytical and strategic thinking
  • Ability to complete tasks within set deadlines
  • Knowledge of Russian and digital skills will be considered as an advantage

Требуемый уровень кандидата: Не определено

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

Цифровой маркетинг

Личные навыки

Письменные навыки общения

Управление временем

Творческое мышление

Креативность

Контакты

Веб-сайт http://www.dargett.com

Адрес: 72 Arami street, Ереван, Армения

Найти Dargett в социальных сетях