NodeJS Developer

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 06 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Программирование

We are looking for a skilled and passionate Node.js Developer to join our dynamic team. As a Node.js Developer, you will be responsible for designing, developing, and maintaining server-side applications, ensuring high performance, scalability, and responsiveness. You will collaborate with cross-functional teams, including front-end developers, UX/UI designers, and product managers, to deliver robust and innovative solutions.

Обязанности

  • Develop and maintain scalable and efficient back-end services using Node.js.
  • Ensure optimal performance of the central database and responsiveness to front-end requests.
  • Collaborate with the front-end developers on integrating back-end services with React-Based front-end systems.
  • Implement robust security and data protection measures.
  • Write reusable, testable, and efficient code

Требования

  • Bachelor’s degree in Computer Science, Engineering, or a related field.
  • 2+ years experience in similar role
  • Strong proficiency in Typescript and Node.js.
  • Positive attitude with “can do” mentality.
  • Ability to work on own initiative.
  • Knowledge of OOP
  • Experience in Mongodb, RabbitMQ, ElasticSearch.
  • Experience in GraphQl, Databases, Network, App architecture.
  • Understanding of front-end technologies and platforms.
  • Knowledge of user authentication and authorization between multiple systems, servers, and environments.
  • Integration of multiple data sources and databases into a single system.
  • Proficient understanding of code versioning tools, such as Git.
  • Excellent problem-solving skills and ability to work under tight deadlines.
  • Good knowledge of English is a plus.

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Հետաքրքրված թեկնածուները ինքնակենսագրականները կարող են ուղարկել hr@fnet.am էլ․ հասցեին։

Профессиональные навыки

MongoDB

RabbitMQ

Node.js

Elasticsearch

Личные навыки

Возможности работать независимо

Способность определять приоритеты

Управление временем

Гибкость

F Net -ը ՝ որպես գործատու

  • Տեխնոլոգիական կազմակերպություն
    Մենք արագ զարգացող, տեխնոլոգիական կազմակերպություն ենք,  որի բնութագրող հատկանիշներն են նորարարությունը, դինամիկ միջավայրը և շարունակական աճն ու զարգացումը:
  • Աջակցող միջավայր և պրոֆեսիոնալ թիմ
     Մեր ընկերության հաջողության գրավականներն են բաց հաղորդակցման մշակույթը, թիմային աշխատանքը և մեկս մյուսին աջակցելու ու քաջալերելու պատրաստակամությունը: Fnet-ում դու ազատ ես փորձել քեզ տարբեր դերերում և գտնել այն դերը, որը լավագույնս համապատասխանում է քեզ, ազատ ես արտահայտել քո կարծիքը և գաղափարները, փորձել նորարարական լուծումներ
  • Վստահելի հարաբերություններ և ճանաչում
    Մեր մենեջմենթը որդեգրել է կառավարման հարթ կառուցվածք, որի հիմքում են հոգատարությունն ու հարգանքը միմյանց նկատմամբ,  արդյունքամետությունը և արդյունավետ հաղորդակցումը: Մեր Fnet ընտանիքում յուրաքանչյուրի ներդրումը միշտ նկատվում և գնահատվում է: Մենք հպարտանում ենք մեր յուրաքանչյուր թիմակցի ձեռքբերումներով և առաջընթացով:

    Մեզ հետ ուրախ է
  • Մենք սիրում են շփվել միմյանց հետ, միասին հանգստանալ ու զվարճանալ և տարածում ենք միայն դրական լիցքեր:

Просмотреть больше

Просмотреть меньше

Fnet ընկերությունը Digi Tec Expo 2018ին

Фотогалерея

Контакты

Веб-сайт https://www.fnet.am/

Телефон: +37410571616

Адрес: 19 Yervand Kochar Street, Ереван, Армения

Найти Family Network в социальных сетях