Специалист по Продажам

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 29 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Организация продаж/обслуживания

At FSCI we’re seeking a sales specialist to help us sell our service to US manufacturers, distribution centers, warehouses and reproducers.
Our ideal salesperson has an understanding of the sales process, building relationships, and closing deals.
We’re seeking a quick learner with strong listening and negotiating skills, and someone with presence who can showcase our offerings in a compelling way.
Often tasked with giving cold calls, writing emails.
It’s essential that our salesperson be approachable and help us expand our services throughout the USA.

Обязанности

  • Making Cold Calls and writing Emails
  • Connecting and building relationships with prospects in USA
  • Represent our company, with a comprehensive understanding of our offerings
  • Contributes to team effort by accomplishing related results as needed

Требования

  • Fluent English (Upper intermediate)
  • Hard Working
  • Active and motivated
  • Ready to learn
  • Previous experience in sales and/or called calling required
  • Previous experience in US logistics will be a huge plus

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Зарплата: От 200000 AMD На руки в месяц

Дополнительная информация

Working Days  ------ Monday to Friday:

Working Hours ----- 4:30pm-12am (We provide Free Home Taxi)

SALARY

200000 AMD Fixed + Bonuses + Percentage(%) from every sale.

To All Applicants

All eligible candidates are welcome to send their CVs to our HR department email.
hr@fsciglobal.com

Профессиональные навыки

Опыт продаж/услуг

Продажи

Управление продажами

B2B продажи

B2B маркетинг

Личные навыки

Письменные навыки общения

Позитивное отношение

Управление временем

Целеустремленный

Самомотивация

Тяжело трудящийся

Чувство ответственности

Контакты

Адрес: 49 Mamikoniantc pokhoc, Ереван, Армения