Старший Программист (.Net)

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 16 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Программирование

ACRA Credit Reporting is looking for talented and result-oriented individual to join our team as a .Net developer likely with PHP knowladge.

Обязанности

  • Maintain existing projects.
  • Develop new softwares and features.
  • Participate in architecture design.
  • Participate in database design.

Требования

  • At least 3 years of experience in .Net development.
  • Knowledge of SQL databases such as MySQL, NoSQL MongoDB,
  • Strong knowledge of Microsoft .NET technology (C#, .NET/.NET Core, WCF, WPF).
  • Knowledge of web servers (Nginx, IIS).
  • Bachelor's or master's degree in Computer Science or related field.
  • Knowlegde of PHP will be considered as a great plus.
  • Skills of tools GitLab, Jira, RESTful API, SOAP, Postman.
  • Good knowledge of Armenian, Russian and English languages.
  • Analytical skills.
  • Ability to meet deadlines and handle multiple and complex projects.
  • Team player.
  • Good communication skills.

Требуемый уровень кандидата: Не определено

All interested candidates who meet the mentioned requirements are encouraged to send detailed CV to: hr@acra.am  mentioning “Senior Software Engineer (.Net)” in the subject line, otherwise your CV may not be considered.

Only shortlisted candidates will be invited to the interview.

Профессиональные навыки

ASP.NET MVC

.NET Framework

PHP

MySQL

IIS

C#

Личные навыки

Позитивное отношение

Управление временем

Целеустремленный

Способность работать в команде

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Ежегодный пересмотр зарплаты
Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Тренинг/обучение за рубежом
Бесплатный чай, кофе и напитки
Отсутствие дресс-кода
Страхование родственников на льготных условиях

Контакты

Веб-сайт http://www.acra.am

Телефон: +37410522467

Адрес: Улица М. Хоренаци, N 15, Бизнес Центр Elite Plaza, 9-й этаж, Ереван, Армения

Найти ЗАО "АКРА Кредит Репортинг" в социальных сетях