Business Analyst

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 12 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Программирование

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

Chartrics Software Solutions is looking for Business Analyst to join our product design and implementation team. The candidate must possess good knowledge of English and have technical or economic background.

Обязанности

  • Analyze, design and implement custom software solutions and features
  • Customize existing solutions based on client needs and requests
  • Configure existing solutions to ensure smooth system integration, enhanced functionalities, and user-friendly interfaces
  • Collaborate with the IT and Development team to offer technical solutions and resolve issues
  • Provide end-user training and support, demo new implementations
  • Document software processes and prepare progress reports

Требования

  • Bachelor's degree in Information Technology/ Computer Science/ Business Administration/ Finance
  • A minimum of 1 year experience in relevant field
  • Basic knowledge of SQL language
  • Fluency in English
  • Excellent analytical and problem-solving abilities
  • Excellent collaboration and communication skills
  • Excellent organizational and time management skills

Требуемый уровень кандидата: Джуниор

Дополнительная информация

Please send your CV to career@chartrics.am mentioning in the Subject line the position you are applying for.

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Профессиональные навыки

SQL

английский

Бизнес аналитика

Личные навыки

Решение проблем

Творческое мышление

Аналитические навыки

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Ежегодный пересмотр зарплаты
Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Бесплатный чай, кофе и напитки
Бесплатная парковка
Бонусы, основанные на показателях компании
Программа направления персонала
Отпуск по уходу за ребенком
Бонус за лояльность
Массаж
Оплачиваемый отпуск по уходу за ребенком

Контакты

Веб-сайт https://www.chartrics.am/

Телефон: +37499331331