.Net Developer

Крайний срок: 12 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Программирование

We're looking for a 2+ years experience .NET Developer to join us permanently.

Обязанности

Develop and design own software systems for the Company
Upgrade and redesign the existing systems
Analyze new software requirements, support and maintain new features and technologies
Perform object-oriented analysis, design insurance applications and services.
Create and redesign logics in SQL stored procedures and functions

Требования

University degree in Computer Science or a related field
Excellent knowledge of C#, and OOP
At least 2 years of programming experience with .Net and Transact-SQL
Understanding of .Net and .Net Core, C#
Well-versed in following technologies: ASP.NET Core, Web API, Entity Framework, Microsoft SQL Server, REST based APIs
Analytical thinking and problem-solving skills
Self–motivated person able to work well independently and as part of a team

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Դիմելու համար հետևեք https://www.liga.am/hy/vacancies  հղմանը և ուղարկեք Ձեր CV-ին։

Профессиональные навыки

ASP.NET MVC

SQL

Web API

OOP

C#

.net core

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Медицинская страховка
Тренинг/обучение за рубежом
Гибкий график
Онлайн и местные тренинги
Подарки по случаю рождения ребенка
Оплачиваемые выходные
Система вознаграждений
Культура деления знаниями
Специальные выходные
Возмещение расходов обучения и сертификации
Возмещение расходов на образование
Скидки и льготы для сотрудников

Контакты

Веб-сайт http://www.ligainsurance.am

Телефон: +37412888888

Адрес: 1 Hyusisayin poghota, Ереван, Армения