SMM specialist

По эл. почте

Крайний срок: 26 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Маркетинг/Реклама

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

LESONA LLC is looking for a SMM specialist (Long time)
The incumbent should have proven herself in the marketing and sales department.

Обязанности

Develop and implement a social media marketing strategy to ensure effective promotions;
Develop content for social media platforms (Facebook, Instagram, etc.), create and maintain an SMM calendar;
Generate, edit, publish and share engaging content daily (e.g. original text, photos, reels, stories);
Manage social media advertising and submit reports;
Monitor the international social media trends and submit relevant reports;
Suggest and implement new features to develop brand awareness.

Требования

Excellent knowledge of Armenian, Russian and English;
Minimum 2 years of experience in management of social media pages;
Excellent knowledge of social media analytical tools;
Analytical, projecting, planning, budgeting/ financial, organizational and marketing skills;

Excellent verbal and written communication skills;

Excellent teamwork and communication skills.

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

If you are interesed you can send yor cv to Hr@lesona.com

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Профессиональные навыки

Adobe Photoshop

Личные навыки

Навыки проектирования

Отклик по эл. почте

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Контакты

Веб-сайт http://www.lesona.com/index.php

Телефон: (011) 500-500