Customer Service Specialist

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 26 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Банковское/кредитное дело

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

ACRA Credit Bureau is looking for motivated and qualified candidate for the position of Customer Service Specialist to fulfil the responsibilities listed below.

Обязанности

  • Customer service provision to legal entities and individual customers
  • Acceptance of applications received through postal service, documents review, processing of credit reports
  • Answering phone calls.
  • Presenting new products to potential customers
  • Other relevant duties

Требования

  • At least two years experience in banking/finance sphere
  • Very good command in English and Russian
  • Very good written and verbal communication skills
  • Organizational skills
  • Time management.
  • Attention to detail
  • Problem-solving
  • Ability to quickly learn and adapt to the new environment

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

All interested candidates who meet the mentioned requirements are encouraged to send detailed CV   mentioning "Customer Service Specialist" in the subject line, otherwise your CV may not be considered.

Only shortlisted candidates will be invited to the interview.

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Профессиональные навыки

MS Office

Личные навыки

Позитивное отношение

Разрешение конфликтов

Ориентация на клиента/услуг

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Ежегодный пересмотр зарплаты
Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Тренинг/обучение за рубежом
Бесплатный чай, кофе и напитки
Отсутствие дресс-кода
Страхование родственников на льготных условиях

Контакты

Веб-сайт http://www.acra.am

Телефон: +37410522467

Адрес: Улица М. Хоренаци, N 15, Бизнес Центр Elite Plaza, 9-й этаж, Ереван, Армения

Найти ЗАО "АКРА Кредит Репортинг" в социальных сетях