KPI Implementation and Development Specialist

Крайний срок: 16 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Исследование/Анализ данных

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

We are looking for a passionate, motivated and experienced KPI Implementation and Development Specialist to join our dynamic and fast-growing team.

Обязанности

  • Deployment of the strategic planning in KPIs, projects and actions
  • Develop and implement corporate key performance indicators and define method to measure progress towards defined goals
  • Support all departments with management methodology to achieve company's goals
  • Collect and analyze data to identify gaps and opportunities, supporting leadership in decision making
  • Gather information about current work process flow
  • Prepare documents for the entire process of the Company's KPI system

Требования

  • Bachelor's degree in Business Administration, Economics, or related field
  • 2-5 years of relevant work experience as Business Analysis, establishing and measuring KPIs
  • Ability to solve problems, determine appropriate actions and complete projects
  • Ability to work within tight deadlines and thrive under a multi-project workload
  • Must have good interpersonal, teamwork, desire to learn
  • Strong analytical, problem-solving, and organizational skills
  • Knowledge of KPI setting
  • Excellent verbal and written communication skills
  • Research skills
  • Ability to examine facts and information, ask the right questions
  • Proficiency in MS Office, especially in Excel
  • Proficiency in Power BI
  • Good knowledge of SQL is preferred

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

MS Excel

SQL

MS Office

Power BI

KPI

Личные навыки

Решение проблем

Внимательный

Принятие решений

Аналитические навыки

Способность работать в команде

Организационные навыки

Коммуникационные навыки

Вы можете подать заявку на эту вакансию, следуя процедуре подачи заявки.

Процедура подачи заявок

Qualified candidates are welcome to apply for the job by following this link.

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Бесплатный чай, кофе и напитки
Онлайн и местные тренинги
Оплачиваемые выходные
Бонусы, основанные на показателях компании
Программа направления персонала
Игровая зона либо другие развлечения
Скидки и льготы для сотрудников
Массаж

Контакты

Веб-сайт http://www.digitain.com

Найти Digitain в социальных сетях