Receptionist

По эл. почте

Крайний срок: 12 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Туризм/ Гостиничный бизнес

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

Expocore Hotel is looking for a Receptionist (Night & Day shift ) for providing our guests high standard service.

Обязанности

  • Greet all guests and assist them with check-in and check-out processes
  • Answer all incoming calls and redirect them or keep messages
  • Manage guest bookings and reservations
  • Inform customers about payment methods and verify their credit card data (cash or non cash)
  • Provide information about our hotel, available rooms, rates and amenities
  • Maintain updated records of bookings and payments

Требования

  • Work experience as a Hotel Receptionist, will be plus
  • Knowledge of Triosoft PMS will be in advantage
  • Fluency in Armenian, Russian and English languages
  • Ability to work on your own and as part of a team
  • Excellent communication and organizational skills

Требуемый уровень кандидата: Не определено

Дополнительная информация

For more information please send you CV to our e-mail address hr@expocore.com.

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Личные навыки

Решение проблем

Ориентация на клиента/услуг

Внимательный

Способность работать в команде

Multitasking

Loyalty

Отклик по эл. почте

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Гибкий график
Бесплатный чай, кофе и напитки
Специальные выходные

Контакты

Веб-сайт http://expocore.com/

Телефон: +37491858720

Адрес: 1 Arshakunyats Avenue, Ереван, Армения