HR Intern

По эл. почте

Крайний срок: 07 Июнь 2024

Условия контракта: Практика

Категория: Банковское/кредитное дело

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

Fast Credit Capital UCO CJSC is looking to employ an enthusiastic and driven HR intern to assist our HR department with administrative and HR-related tasks. An outstanding HR intern should be detail-oriented and able to demonstrate excellent administrative and organizational skills.

Обязанности

  • Updating and filling internal databases by inputting employees’ personal information and employment details
  • Working with documents: scanning and printing
  • Drafting and submitting job offers, employment contracts;
  • Following up during employee probation;
  • Employment termination.
  • Assisting in the planning of company events
  • Assisting in other HR related activities.

Требования

  • Proficiency in Microsoft Office
  • Fast learning ability
  • The ability to work as part of a team.
  • Excellent administrative and organizational skills.
  • Detail-oriented

Требуемый уровень кандидата: Студент

Дополнительная информация

Eligible candidates can go through the following link and send their CV. Only shortlisted candidates will be invited to the interview.

Please clearly mention that you have heard of this job opportunity on staff.am

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Профессиональные навыки

MS Office

Личные навыки

Командный игрок

Отклик по эл. почте

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

#TeamBuilding

Աշխատանքում հաջողության հասնելու բանալին թիմերի ներսում համախմբվածությունն է։ Իսկ բիզնեսը, մեծ հաշվով, շահում է, երբ փոխկապակցված են աշխատում ներսի բոլոր ստորաբաժանումները։
Մեր գլխամասային գրասենյակի ոչ աշխատանքային #TeamBuilding-ը՝ հոլովակում։
#FastFamily

Просмотреть больше

Просмотреть меньше

Привилегии для сотрудников

Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Бесплатная парковка
Спортивный пакет
Программа направления персонала
Зона для спорта и йоги в офисе

Контакты

Веб-сайт http://www.fastcredit.am

Телефон: +37410510000

Адрес: Norq Marash, Garegin Hovsepyan St 32/6, Ереван, Армения

Найти Fast Bank CJSC в социальных сетях