Social Media Marketing Specialist

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 12 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Маркетинг/Реклама

Blockstars is a blockchain-based software development company committed to bringing the power of blockchain technology to the wider business world. Our team works with a global client base to leverage endless blockchain solutions that elevate businesses to the next level and create long-lasting value.

Обязанности

  • Develop social media strategies from scratch for dozens of new brands and digital products;
  • Work on community building and community management;
  • Create content that sells, engages and inspires;
  • Collaborate with an engaged team to discover and implement the latest growth hacks;
  • Expand your horizons beyond Facebook and Instagram, to Youtube, Twitter, TikTok and other appropriate social channels;
  • Limitless opportunity for self-realization and growth alongside a great team of champion minded cool people;
  • Learn about new technologies and web3

Требования

  • Has at least 1-3 years of experience and knows every social media technical aspect
  • Knows how to create an effective SMM strategy
  • Experienced on Facebook, Instagram, and Twitter (TG is a plus)
  • Has basic understanding of Social Media analytics and understands the numbers in Google Analytics.
  • Writes and speaks English fluently.
  • Has a basic knowledge of photo and video editing tools
  • Knows how to target audiences/Ads

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

All interested candidates should send their CV to hr@blockstars.tech email address.

Профессиональные навыки

Социальные медиа

Личные навыки

Художественные навыки

Письменные навыки общения

Решение проблем

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Ежегодный пересмотр зарплаты
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Гибкий график
Бесплатный чай, кофе и напитки
Бесплатная еда / Купоны
Оплачиваемые выходные
Культура деления знаниями

Контакты

Веб-сайт https://blockstars.tech/

Телефон: +37477740740

Адрес: 6 Bryusov Street, Ереван, Армения

Найти BLOCKSTARS в социальных сетях