Тур менеджер по въездному туризму

По эл. почте

Крайний срок: 11 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Туризм/ Гостиничный бизнес

An Incoming tour manager should be responsible for the tour programs (both ready and customized), tour budgets preparation as well as communication with international clients.

Обязанности

  • B2B sales development
  • Ensure all necessary steps are being taken from the requests of the tourists
  • Attentiveness to the emails of the clients and their requirements
  • Act as a contact person between the office and the client
  • Handle feedback and complaint in a professional manner

Требования

  • Excellent communication skills in English, good communication skills in Russian
  • Strong organizational skills including attention to detail and multi-tasking skills
  • Good working knowledge of Microsoft Office, Word and Excel in particular
  • Ability to work in a team
  • Ability to meet the deadlines

Требуемый уровень кандидата: Не определено

Зарплата: 120000 AMD - 150000 AMD На руки в месяц

Дополнительная информация

Working days: Monday to Friday

Hours: 09:00 - 18:00

Salary: Fixed + Bonuses

Interested candidates can send their CV's.

Профессиональные навыки

Туризм въездной

Менеджер по туризму

Личные навыки

Решение проблем

Ориентация на клиента/услуг

Тяжело трудящийся

Чувство ответственности

Управление качественным сервисом

Внимание

Отклик по эл. почте